wioska dyniowa

Święto Dyni. Wycieczka do Wioski Dyniowej.

Święto Dyni to coraz popularniejsze święto w wielu krajach na całym świecie. Zwykle obchodzimy je pod koniec października, co związane jest ze zbiorami tego warzywa, które odbywają się głównie w październiku. W czasie tego święta dynie stają się głównym elementem dekoracji i inspiracją dla różnorodnych aktywności.

Dlatego nasi uczniowie wybrali się do Wioski Dyniowej w Majątku Howieny w Pomigaczach. Motywem przewodnim były oczywiście dynie. Dzieci bawiły się wśród dekoracji pełnych dyń, snopków siana oraz kukurydzy. W piwnicy edukacyjnej uczniowie poznali tajniki uprawy dyń, degustowali sok z jesiennych owoców. Były też tańce i hulańce, dyniowe konkurencje sportowe oraz odwiedziny zwierząt w mini zoo: kangury, strusie,  ary, lamy, daniele, osiołki, kucyki i wiele innych.

Na koniec wszyscy znawcy dyniowego tematu otrzymali na pamiątkę dyniowy order i wykonali zdjecia w wystylizowanej przestrzeni.