Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

W roku 2023 Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania przypada na 8 listopada. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.                                                                                                                                                           

Tego dnia uczniowie  uczęszczający na świetlicę szkolną również dołączyli do obchodów tego dnia uczestnicząc w różnorodnych działaniach. Dzieci oglądały film edukacyjny na temat zdrowego odżywiania i zapoznały się z piramidą żywienia, brały udział w pogadankach co jeść na śniadanie, rozwiązywały zadania związane z tematyką zdrowego żywienia.                  

Na zakończenie zajęć uczniowie przygotowali sałatkę owocową.

Było smacznie, zdrowo i kolorowo.