Wycieczka do Drohiczyna

Jaki piękny jest Drohiczyn, jak bogatą ofertę ma dla dzieci i dorosłych, mieli okazję przekonać się uczniowie klasy III na wycieczce zorganizowanej 17 maja. Tego słonecznego dnia odwiedzili Zagubek- oglądając w nim wystawę malarstwa, rzeźby i dywanów oraz pokój zagadek. W obficie zaopatrzonym sklepiku kupili pamiątki. Następnie, razem z przewodnikiem, udali się do Muzeum Motocykli i na Górę Zamkową. Z zaciekawieniem słuchali legend związanych z miasteczkiem i informacji dotyczących zabytkowych jednośladów. Potem wzięli udział w zajęciach w Centrum Nauki Sowa- „tęcza w szklance wody” oraz samodzielnie mogli doświadczać i eksperymentować. Potem przyszedł czas na coś dla ciała- degustację drohiczyńskich zagubów w restauracji „Zamkowa” i lody w kawiarni „Za Bramą”. Po tych pysznościach, nadszedł czas powrotu do szkoły.

To była bardzo udana wycieczka.