ceramika

Warsztaty ceramiczne w kl. IV

10 czerwca klasa IV wraz z opiekunami uczestniczyła w warsztatach ceramicznych w Pracowni Kamionka, w Policznej. Pojechaliśmy tam autobusem z naszym wspaniałym kierowcą panem Zbyszkiem. Młoda gospodyni poczęstowała nas cieplutkim ciastem z rabarbarem i zimną lemoniadą. Potem zapoznała nas ze swoim gospodarstwem i zasiedliśmy do zajęć. Artystka opowiedziała w przystępny sposób o podstawowych narzędziach, technikach lepienia i tworzenia z gliny. Uczniowie ubrani w ochronne fartuchy, otrzymali po kawałku gliny i zabrali się do pracy. Wygniatali miseczki, kubeczki i dzbanuszki, które po podsuszeniu dekorowali i malowali angobami wedle własnego pomysłu. Chętni mogli również zakupić w sklepiku przy pracowni interesujące pamiątki wykonane przez panią Romaniuk. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem niezwykłych pomysłów artystki. Zajęcia wszystkim się podobały. Wycieczka była bardzo udana.