„Trwaj, chwilo, trwaj, jesteś taka piękna!”

W dniach 6-11 czerwca uczniowie VIII klasy, zgodnie ze szkolną tradycją, wybrali się na sześciodniową wycieczkę do Zakopanego. Opiekunowie: D. Sypek i S. Charko, chcieli pokazać swoim uczniom jeden z najpiękniejszych regionów Polski – Tatry. Są to jedyne góry w naszym kraju o charakterze alpejskim, o widokach zapierających dech w piersiach. Każdy, kto raz ujrzy te góry, będzie chciał powracać tu bez końca.

Po kilkugodzinnej podróży ok. godz. 20 zameldowaliśmy się w Willi Siklawa, miejscu naszego zakwaterowania.

Następnego dnia przygodę swą zaczęliśmy od wędrówki po Zakopanem. Wielka Krokiew, Gubałówka, Butorowy Wierch to tylko przetarcie przed kolejnymi dniami.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyły również widoki z Kasprowego Wierchu ( 1987 m n.p.m. ). To jedna z najbardziej rozpoznawalnych gór w Tatrach, na szczyt której wszyscy dotarliśmy drugiego dnia wycieczki. Atrakcją był zalegający na zboczach i w niektórych miejscach na szlaku śnieg i niska temperatura. Dodatkową frajdą dla młodzieży był zjazd jedną z najnowocześniejszych kolei linowo – terenowych.

Trzeci dzień to długi spacer nad Morskie Oko i Czarny Staw. Trasa nad Morskie Oko to najprawdopodobniej najbardziej popularny szlak w Tatrach, a zarazem w całej Polsce. Jest to największe ze wszystkich jezior polodowcowych w Tatrach, uważane jednocześnie za najpiękniejsze. Będąc na miejscu większość grupy stwierdziła, że warto zobaczyć Czarny Staw, na który wyszliśmy po półgodzinnym spacerze.

Czwartek, dla czwórki uczestników rozpoczął się bardzo wcześnie. O 5.45 wyruszyliśmy w drogę na Giewont. O godzinie 8.00 zameldowaliśmy się na szczycie przy charakterystycznym krzyżu. Podczas spaceru podziwialiśmy piękne widoki, a nagrodą dla uczniów, którzy wcześnie wstali było bliskie spotkanie z kozicą.

Nasza wycieczka była dla wszystkich wspaniałą lekcją geografii, przyrody. W pamięci pozostały niezapomniane chwile, a w telefonach tysiące zdjęć.