„Sprzątanie świata łączy ludzi”

Rokrocznie we wrześniu uczniowie Zespołu Szkół im. Unii Mielnickiej w Mielniku uczestniczą w akcji „Sprzątanie Świata”.   

W tym roku 22 września cała szkoła zaangażowała się do sprzątania wyznaczonych wcześniej stref. Każdy z uczniów wyposażony w rękawice i worki zawzięcie zbierał porozrzucane śmieci, bo przecież wszystkim chodzi o to, aby miejscowość była czysta i swoją schludnością przyciągała turystów. Nawet przyroda sprzyjała porządkom, a dobry humor nikogo nie opuszczał. Zebrano kilkanaście worków śmieci.

Ciekawym jest fakt, że wszyscy chętnie angażujemy się w akcję sprzątania raz w roku, a zapominamy w pozostałe dni o potrzebie dbania o czystość naszej miejscowości.

Zebrane odpady zgromadzono przy szkole; będą zabrane przez  Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielniku.