Świetlia

Przygotowania do świąt w świetlicy szkolnej

Grudzień to szczególny miesiąc w ciągu całego roku kalendarzowego. Jest to bowiem nie tylko ostatni miesiąc roku, ale również czas, kiedy nasze myśli biegną ku zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia. Bożonarodzeniowy klimat na dobre zagościł w naszej świetlicy.                                    

W tym przedświątecznym okresie uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach tematycznie związanych ze świętami. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z tradycjami bożonarodzeniowymi, śpiewali świąteczne kolędy, oglądali świąteczne bajki i filmy, piekli     i ozdabiali pierniczki. Powstały piękne kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, stroiki oraz wiele innych świątecznych prac, którymi została udekorowana świetlica. Wspólnymi siłami uczniowie ubrali również świetlicową choinkę, dzięki czemu można było poczuć magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia. Czas przygotowań, choć piękny i bardzo przyjemny, dobiegł końca. Niedługo nadejdą upragnione święta. Życzymy zatem wszystkim odpoczynku i szczęścia na Nowy Rok,  w którym już wkrótce się spotkamy. Wesołych Świąt!!!