gwiazdki

Półkolonie w grupie II – dzień 1

II grupa na zimowisku to same dziewczęta z kl. III i IV. Pierwszego dnia zamieniła się w gromadę zuchową. Wybrała nazwę – „Zimowe Dziewczyny”, wymyśliła okrzyk: Zimowe Dziewczyny- tańczą pingwiny! Pingwiny- śnieg, śnieg, śnieg! i… zrobiła totem.
W czasie kilkugodzinnych zajęć uczennice korzystały z harcerskich szyfrów, szukały ukrytych na terenie szkoły śnieżynek, uczyły się pląsów, oglądały film pt. „Czarne Stopy” i uczestniczyły w zabawach na hali, która zamieniła się w oszukański tor saneczkowy i górkę do zjazdów. W związku z tym, że zdobywały sprawność „Człowiek zimy”, rozmawiały o pierwszej pomocy przy odmrożeniach, metodach zabezpieczania się przed mrozem i przeziębieniem. Przypomniały również elementy pogody i sposoby zapisywania jej stanów.
To był dzień pełen śmiechu i dobrej zabawy.