pociąg

Polanica zdrój kl. V-VII

W dniach 14-18 czerwca uczniowie klasy V, VI i VII przebywali na wycieczce w Polanicy – Zdrój i okolicach. Wyjazd był jedną z form integracji klas po powrocie do szkoły i nauki stacjonarnej. Uczestnicy wycieczki dotarli na miejsce korzystając z Polskich Kolei Państwowych. Dla większości była to pierwsza podróż w takiej formie. Dzięki uprzejmości O. Kamila, który umożliwił nocleg w przepięknie położonym Klasztorze, nasi uczniowie mieli okazję odwiedzić piękne miejsca w tej części Polski m.in: kopalnia złota w Złotym Stoku, Kudowa – Zdrój z pięknym parkiem zdrojowym i kaplicą czaszek, ciekawe podziemne labirynty w Twierdzy Kłodzkiej. Najciekawszą atrakcją były Góry Stołowe. Uczniowie mogli podziwiać różnorodne formy skalne takie jak: maczugi, grzyby, słupy. Niektóre z nich miały swoje nazwy, np.: Stołowy Głaz, Tunel, Kuchnia, Kurza Stopka. Niekiedy musieli się przeciskać przez bardzo wąskie szczeliny, świetnie się przy tym bawiąc. Najważniejszym punktem jednego z dni było wejście na Szczeliniec. Po wymagającym spacerze wszyscy mogli podziwiać piękne widoki z najwyższego szczytu w Górach Stołowych. Wycieczkowicze wrócili do Mielnika przepełnieni wrażeniami, wiedzą i pozytywną energią.