płatki

Dzień płatków śniadaniowych w świetlicy.

Dnia 7 marca przypada miłe, kulinarne święto – Dzień Płatków Śniadaniowych. Płatki to jeden  z najpowszechniejszych produktów spożywanych na śniadanie, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, gdzie zostały wynalezione. To danie z dodatkiem mleka jest niezwykle zdrowe odżywcze, smaczne i bogate w witaminy. Jedni jedzą je z mlekiem inni z jogurtem. Można dodać do nich swoje ulubione owoce.

Tego dnia uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną również dołączyli do obchodów tego dnia uczestnicząc w różnorodnych zajęciach. Dzieci oglądały film o historii powstania i produkcji płatków śniadaniowych oraz brały udział w pogadankach na temat zdrowego odżywiania.               

Na zakończenie zajęć uczniowie mogli skosztować różnych rodzajów płatków śniadaniowych. Było wspaniale.