stół wigilijny

Wigilia w kl. II

Boże Narodzenie to najpiękniejsze i najbardziej rodzinne święta. To jedyny dzień, w którym chcemy być wszyscy przy wspólnym, rodzinnym stole. Dzieci z klasy drugiej też zasiadły do wspólnej wigilii, z tą tylko różnicą, że dzielił je ekran komputera. Po złożeniu sobie nawzajem życzeń świątecznych i noworocznych, zajadali się potrawami wigilijnymi, które przygotowali rodzice. Kiedy brzuszki były już pełne przyszedł czas na odczytanie serduszek dobrymi uczynkami. Serduszka drugoklasiści uzupełniali każdego dnia, przez cały tydzień. Był też czas na wspólne śpiewanie kolęd. Na pochwałę zasługuje Krzyś Wierzba, który samodzielnie zaśpiewał kolędę ,,Rożdżestwo Chrystowo” oraz Amelka Jaroszuk za kolędę ,,Na nebi zirka”.

To była wyjątkowa wigilia klasowa.

Dla dzieci Wigilia to najpiękniejszy i najradośniejszy wieczór w roku. Jest choinka, są prezenty, płoną światełka, łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, a po tradycyjnych smakołykach śpiewamy kolędy.