drzewo serc

Walentynki w kl. II

Walentynki to święto, które obchodzimy od niedawna, ale zyskuje ono coraz większą popularność. Jest to nie tylko dzień zakochanych, ale również świetna okazja do świętowania, przyjaźni i życzliwości z dziećmi w klasie. Postanowiliśmy, że w poniedziałek 15 lutego zorganizujemy sobie ,,Zabawę walentynkową’’. Najpierw losowaliśmy karteczki z nazwiskami swoich kolegów i koleżanek z klasy, pisaliśmy na nich krótką, miłą notatkę o tym, co w nich lubimy, za co ich cenimy. Następnie stworzyliśmy ,,Drzewo dobroci” i zawiesiliśmy serduszka na gałązkach kwiatka. Walentynkową krzyżówkę rozwiązaliśmy bardzo szybko, ale z odkodowaniem rysunku nie poszło nam tak łatwo. Później była zabawa „Napisz mi coś miłego” Na plecach mieliśmy przypięte duże serca. Zadanie polegało na napisaniu każdemu na sercu czegoś miłego. Zabawa toczyła się w rytm muzyki. Kiedy muzyka cichła następowała zmiana kolegi. Gdy oglądaliśmy swoje serducha było dużo śmiechu. Nie mogło zabraknąć konkursu, który wygrały Malwina i Lila na najładniejszą dekorację walentynkową drzwi. Na zakończenie zabawy zatańczyliśmy do piosenki “А ты меня любишь”.