kopalnia kredy

Uczniowie kl. II na Usześciu i tarasie widokowym nad kopalnią

Korzystając ze słonecznej pogody, w dniu 7 października uczniowie kl. 2 udali się na kolejną wycieczkę po Mielniku.
W ramach rozwijania zainteresowań podróżniczych i przyrodniczych, spacerowaliśmy ul. Królewską, Graniczną i Przemysłową. Następnie skręciliśmy do Rezerwatu Przyrody Góra Uszeście, który został stworzony w 1985 r., dla ochrony roślinności kserotermicznej. Jego powierzchnia liczy ok. 12 ha, a góra Uszeście 204 m n.p.m. Tym razem zachwyciły nas: kolory i kształty liści, ścieżka przez rezerwat, wąwozy po obu stronach dróżki, a najbardziej jesienne i malownicze widoki.
Wracając ul. Dubois, odwiedziliśmy taras widokowy na odkrywkową kopalnię kredy. Tutaj mieliśmy szczęście obserwować pracę maszyn przy wydobywaniu kredy.
Zachęcamy wszystkich do jesiennych spacerów.