dzień życzliwości

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w świetlicy szkolnej

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

W ramach akcji wychowawcy świetlicy przypinali każdemu UŚMIECHNIĘTĄ BUŹKĘ, która przez cały dzień przypominała, że mamy być uprzejmi w stosunku do siebie.

Ponadto uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Kocia życzliwość”, słuchali piosenki Cleo ,,Dobre Słowa”, rozwiązywali także tematyczne wykreślanki, rebusy, a na koniec wykonały pracę plastyczną.