kosz na śmieci

Sprzątanie świata 2021r.

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! Wiedzą o tym na pewno uczniowie Zespołu Szkół im. Unii Mielnickiej w Mielniku, którzy w dniu dzisiejszym wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Wszystkie grupy przedszkolne oraz zespoły klasowe ze szkoły podstawowej wraz z wychowawcami zaangażowały się w pracę na rzecz ochrony środowiska. Mimo niezbyt słonecznej pogody każdy zespół nazbierał kilka worków pełnych śmieci. Podczas pobytu w wyznaczonych miejscach trwały dyskusje na temat tego, jaki wpływ na nasze otoczenie mają wyrzucane np. do lasu czy do wody szklane i plastikowe butelki, foliowe torebki i opakowania po produktach spożywczych. Dobry humor nikogo nie opuszczał, tym bardziej, że po zebraniu śmieci, każdy mógł ogrzać się przy ognisku i zjeść gorącą kiełbaskę.

Ciekawym jest fakt, że wszyscy chętnie angażujemy się w akcję sprzątania raz w roku, a zapominamy w pozostałe dni o potrzebie dbania o czystość naszej miejscowości.

Zebrane odpady zostały zabrane przez  Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielniku.