ślubowanie

Ślubowanie uczniów kl. I

W dniu 22 października, pierwszoklasiści obchodzili swoje wielkie święto. To w tym dniu stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Stało się to w dniu obchodów 520-lecia Unii Mielnickiej.
O godzinie 11:00, na hali zespołu szkół zebrali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Na uroczystość przybył też Wójt Gminy Mielnik- pan Marcin Urbański.
Uroczystość rozpoczęła się od pięknego zaprezentowania przez dzieci części artystycznej, podczas której udowodniły, że mogą być dopuszczone do ślubowania. Po jego złożeniu, dyrektor- Damian Sypek, ogromnym ołówkiem pasował na ucznia każdego z pierwszoklasistów. Podczas tej ważnej chwili uśmiech i duma nie schodziły najmłodszym z twarzy.
Po głównej części, nadszedł czas na życzenia od rodziców, pana Wójta i Dyrektora. Pełnoprawnych pierwszaków wierszami, piosenką i prezentami przywitali uczniowie klasy II. Następnie podopieczni przez dwie godziny bawili się na wielkim dmuchańcu, w międzyczasie korzystając ze słodkiego poczęstunku.
Ten dzień z pewnością zostanie w pamięci małych uczniów.