Serce na nakrętki

Kilka dni temu w Mielniku został ustawiony czerwony pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek. Jest to nie tylko proekologiczne przedsięwzięcie, ale przede wszystkim mające pomóc najbardziej potrzebującym.

Samorząd Uczniowski już od kilku lat organizuje w naszej szkole zbiórkę nakrętek. Do tej pory akcja przeprowadzana była w formie konkursu międzyklasowego, a ilość zebranych nakrętek przekraczała nawet 100 kg.

Teraz przyłączamy się do inicjatywy Gminy Mielnik. Cel jest nie tylko szlachetny, ale także chroni środowisko. Pierwsze nakrętki są zbierane na rzecz ucznia naszej placówki Sebastiana Bieniediuka. Sebastian jest dzieckiem niepełnosprawnym, nie chodzi. Wymaga stałej opieki w poradniach specjalistycznych jak również intensywnej rehabilitacji.

Zachęcamy do wsparcia akcji.