rower

Ruch to zdrowie

Jeszcze nie ucichły emocje po wspaniałym i atrakcyjnym Dniu Dziecka, a tu przyszedł czas na klasowy Dzień Sportu w klasie II, w ramach bloku tematycznego – Ruch to zdrowie. Na deskorolkach, rolkach, hulajnogach jeździliśmy już podczas zajęć w świetlicy, ale na rowerach jeszcze nie. Omówiliśmy budowę roweru, obowiązkowe wyposażenie roweru, wyposażenie rowerzysty: stroju – kask, ochraniacze, kamizelka, elementy odblaskowe, oraz zasady poruszania się rowerem w ruchu drogowym. Przyszedł czas na pokonanie różnych torów przeszkód, nie wszystkim się udało pokonać za pierwszym razem, ale próbowaliśmy do końca. Szkoda, że nie wszyscy w naszej klasie umieją jeździć rowerem i nie mieli odwagi aby na niego wsiąść. Dziękujemy Gabrysiowi i Zuzi za dostarczenie nam rowerów, a Zuzi szczególnie, gdyż rano pokonała już rowerem trasę z domu do szkoły, a to kilka kilometrów.