bałwanki

Radosne zimowe zabawy pierwszaków

Radosne zimowe zabawy pierwszaków. Ostatnio zimy są coraz krótsze i cieplejsze, ze skąpymi opadami śniegu. Aktualnie zazwyczaj oczyma wyobraźni widzimy wesołe twarze dzieci lepiących bałwana, pędzących na sankach z górki, aniołki na białym puchu, bitwę na śnieżki. Tylko dorośli mieli szczęście żyć w czasach, gdy przez kilka miesięcy, śniegu było po pas. Na szczęście w tym tygodniu w naszym regionie zima postarała się. W związku z tym również dzieci z klasy pierwszej pożytecznie wykorzystały ten czas, co widać na zdjęciach. Lepienie ze śniegu bałwana lub innych postaci to nie tylko świetna zabawa dla dziecka, ale i integrująca rodzeństwo, rodzinę, dająca podział obowiązków, prac w grupie i rozwijająca kreatywność. Zimowe zajęcia hartują i dotleniają organizm. Takie śniegowe prace oprócz dumy dla ich autorów, także wzbudzają zainteresowanie przechodniów. Należy pamiętać, aby śnieg nadawał się do lepienia, temperatura powietrza musi być w okolicy zera stopnia Celsjusza. Wystarczy śnieg ścisnąć i częściowo się stopi. Woda z tego śniegu „zlepi” pozostałe kawałki śniegu tworząc kulkę. Możemy dalej ją potoczyć po śniegu, który będzie się przyklejał do naszej kulki i tak utworzymy większą kulę. Nie zapominajcie o podstawowych zasadach bezpiecznej zabawy. A potem…, wszystko zależy od waszej fantazji…