Niecodzienne wydarzenie w ZS

W dniu 2 września 2021 r. w Zespole Szkół im. Unii Mielnickiej w Mielniku odbyło się spotkanie Marszałka Województwa Podlaskiego p. Artura Kosickiego z mieszkańcami oraz samorządowcami Gminy Mielnik. W wizycie, zorganizowanej w ramach akcji #MarszałekWszystkichGmin, brali udział także wicemarszałek p. Stanisław Derehajło, członek zarządu p. Marek Malinowski i radny wojewódzki p. Sebastian Łukaszewicz. Przybyłych gości przywitał Wójt Gminy Mielnik p. Marcin Urbański oraz uczniowie naszej szkoły. Następnie zebrani na hali sportowej w ZS mieli możliwość przedstawienia opinii, problemów, propozycji oraz zadania pytań dotyczących rozwoju Gminy Mielnik marszałkowi Kosickiemu. Podczas spotkania zostały także wręczone symboliczne czeki: na kwotę 30 tys. zł dla Mielnickiego Klubu Sportowego “MKS Mielnik” oraz 44 tys. zł. wsparcia dla OSP. Dalszym punktem wizyty było otwarcie ścieżek edukacyjno-przyrodniczych na Górze Rowskiej i w Głogach.