mikołajki 2020

Mikołajki 2020r.

6 grudnia- jak dobrze wiecie,
chodzę po świecie.
Dźwigam wór niezmordowanie.
Każdy prezent dostanie.
A kiedy rozdam już prezenty
Wrócę do siebie uśmiechnięty!

MIKOŁAJ!!!

Klasa II

No i przyszedł do klasy II. Na tablicy zostawił 12 skarpetek, podpisanych dla każdego ucznia. Będą czekały, aż dzieci wrócą do szkoły. Dzieci też obdarowywały się online prezentami zrobionymi własnoręcznie. Kilka dni wcześniej losowały numerki od 1-13(pani też).Pod każdym numerem kryło się imię dziecka. Była to niespodzianka, bo nikt nie wiedział dla kogo robi prezent a mianowicie laurkę, której motywem przewodnim był miś. Tego dnia za komputerami zasiadło dużo Mikołajów, a nawet renifery. Każdy na zakończenie wykonał sam Mikołaja z papieru, aby towarzyszył mu w następnych lekcjach.

Klasa I

W klasie 1 dzieci już w piątek przygotowywały się na przyjście Mikołaja. W tym dniu poznały historię dotyczącą jego życia oraz wszystkich dobrych uczynków jakie spełniał. Napisały list, w którym zawarły swoje marzenia, wykonały też worki z prezentami. W poniedziałek natomiast ziściły się wszystkie marzenia, gdyż osobiście odwiedził ich sam Mikołaj.

Klasa V

07.12.2020 odbyły się Mikołajki w klasie V. Kto komu zrobi prezent? Dylemat ten został rozstrzygnięty na drodze losowania. Prezenty trafiły do klasowego worka i Św. Mikołaj – wychowawca rozwiózł je w poniedziałek do dzieci.

Klasa III
Rano, 7 grudnia, piosenką Jingle Bells, Mikołaj online powitał wszystkich trzecioklasistów, którzy swoim czerwonym strojem zaakcentowali niezwykły dzień. Niestety czasy pandemii nie pozwoliły bezpośrednio spotkać się z brodatą postacią… Uczniowie wykorzystali okazję i napisali listy z prośbą o prezenty na zbliżające się święta. Obejrzeli też filmik o prawdziwym św. Mikołaju i wirtualnie odwiedzili wioskę Mikołaja w Laponii. Wykorzystując umiejętności pracy z programem Paint, wszyscy wykonali portret bohatera dnia. To był wesoły, „słodki” dzień przed monitorem komputera.