mózg

Matematyczne wakacyjne wyzwania

Uwaga! Uwaga!
W czasie wakacji zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w wyzwaniach matematycznych (i nie tylko):

  • ,,POBAW SIĘ Z NAMI W WAKACJE”

Serdecznie zapraszamy do podjęcia wyzwania polegającego na rozwiązywaniu w trakcie wakacji jednego zadania matematycznego dziennie. Począwszy od 1 lipca aż do 31 sierpnia w serwisie internetowym https://matzoo.pl/wakacje/ będą czekały łącznie 62 zadania, o stopniu trudności dostosowanym do wieku (klasy 1-8). Każde zadanie będzie aktywne tylko przez jeden dzień.

Po wakacjach każdy uczestnik, który rozwiąże prawidłowo co najmniej 20 zadań otrzyma dyplom w wersji elektronicznej, a każdy uczestnik, który rozwiąże co najmniej 40 zadań – dyplom elektroniczny z wyróżnieniem. Dodatkową nagrodą będą oceny bardzo dobre oraz celujące z matematyki. Na uczestnika, który rozwiąże najwięcej zadań będą czekały drobne nagrody rzeczowe.

Projekt ma być przede wszystkim dobrą zabawą, urozmaiceniem wakacji, a także pomocą w wyrobieniu nawyku systematycznej nauki. Dzięki temu nie będzie mowy o lęku przed nowymi zagadnieniami, czekającymi na dzieci od września. Projekt skierowany jest także do matematycznych zapaleńców, którzy uwielbiają matematykę i nie chcą się z nią rozstawać z powodu wakacji. Dzieci te będą mogły dać upust swojej pasji i angażować się w matematyczne wyzwania.

  • ,,NA WAKACJACH SPOTKAŁEM MATEMATYKĘ”

Uniwersytet w Białymstoku ogłasza kolejną edycję konkursu “Na wakacjach spotkałem matematykę” – tym razem pod znakiem geometrii i w nawiązaniu do sztuki. Ogłoszenie można znaleźć pod linkiem https://math.uwb.edu.pl/pl/ogloszenie.php?PKV=439, zaś regulamin i formularz zgody pod http://math.uwb.edu.pl/pl/ckum/konkurs.php

Prace należy przekazać we wrześniu p. K. Kozłowskiej lub p. J. Tatarczyk.

Na uczestników czekają nagrody: oceny z matematyki i upominki.

  • “KREATYWNIE O MATEMATYCE – PRZEZ SZTUKĘ DO NAUKI”

W dniach 4-5 lipca 2021 roku w Poznaniu, w formie stacjonarnej oraz zdalnej, odbędą się warsztaty “Kreatywnie o matematyce – przez sztukę do nauki”. Dwa elementy zajęć będą transmitowane w Internecie: koncert orkiestry laptopowej i wykład główny artystyczno-matematyczny “Geometria muzyki”.

Pełny program oraz linki do transmisji dostępne są na stronie internetowej https://art.wmi.amu.edu.pl/

Wszystko brzmi bardzo ciekawie, więc zachęcamy do podjęcia wyzwań, oglądania, słuchania, a przede wszystkim życzymy dobrej zabawy 🙂