Empiriusz

Empiriusz, to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala w przyjazny, bezpieczny i ekonomiczny sposób realizować podstawę programową nauczania chemii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Dzisiejszego dnia, w naszej szkole, odbyła się prezentacja wirtualnego laboratorium. Podczas spotkania obecni byli: Zastępca Wójta Gminy Mielnik p. Marcin Czerwiński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach p. Radosław Kondraciuk, Zastępca Wójta Gminy Siemiatycze p. Teresa Karolczuk, nauczyciele ZS w Mielniku oraz uczniowie z klasy VII.

Cyfrowa technologia bardzo zaciekawiła uczestników spotkania. Siódmoklasiści, korzystając z gogli oraz kontrolerów, przeprowadzili wirtualne doświadczenia w pracowni chemicznej w pełni wyposażonej w odczynniki, szkła laboratoryjne i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia eksperymentu. Pozostali obserwowali przebieg zadań na monitorze interaktywnym.

Empiriusz, to urządzenie, które wzbogaci każdą lekcję chemii, zaś nowoczesna technologia zachęci wszystkich uczniów do aktywnego udziału w zajęciach.

Być może za jakiś czas lekcje chemii w naszej szkole również będą przeprowadzane w wirtualnej rzeczywistości?

https://www.nowaera.pl/wirtualne-laboratorium/czym-jest-wirtualne-laboratorium