Dzień Liczby Pi

Jaka jest najpopularniejsza liczba? Liczba Pi! Za sprawą swojej niesamowitości zajmują się nią nie tylko matematycy, ale również poeci, filmowcy, muzycy. Odkrywają ją i bawią się nią zarówno dorośli, jak i dzieci. Zobacz, czego jeszcze nie wiesz o liczbie π!

W związku z obchodami Dnia Liczby Pi w naszej szkole proponujemy:

Każdą osobę, która zapozna się z powyższymi materiałami zachęcamy do podzielenia się z nami wrażeniami. Na relację z wykonanych (samodzielnie lub rodzinnie) zabaw czekamy do 26.03.2021 (piątek). Opis domowych obchodów Dnia Liczby Pi, z dołączonym imieniem i nazwiskiem, należy przesłać na adres email: k.kozlowska@mielnik.com.pl. Wszystkie zebrane opinie posłużą do stworzenia artykułu ze szkolnych obchodów Dnia Liczby Pi i zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji związanych z Dniem Liczby Pi i życzymy dobrej zabawy.