Dzień Dziecka w ZS w Mielniku

Ten rok szkolny był trudnym i nietypowym czasem zarówno dla uczniów, rodziców jak i nauczycieli. Przez kilka miesięcy dzieci uczyły się na zmianę w systemie stacjonarnym, hybrydowym oraz zdalnym. Wiele uroczystości, imprez szkolnych, wycieczek, spotkań nie odbyło się na skutek sytuacji wywołanej pandemią Covid-19. Ale wraz ze zbliżającym się latem, pojawiła się nadzieja. Ze względu na panujące obecnie warunki epidemiczne, od 31 maja uczniowie w całym kraju wrócili do szkół. W Zespole Szkół w Mielniku chcemy, aby czas po powrocie był czasem integracji, czasem budowania relacji oraz więzi rówieśniczej.

Ostatni miesiąc przed wakacjami i Dzień Dziecka…

Tegoroczny Dzień Dziecka w placówce musiał być i był wyjątkowy. W jego organizację zaangażowali się wszyscy nauczyciele Zespołu Szkół, Samorząd Uczniowski, rodzice, pracownicy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielniku oraz Ośrodka Dziejów Ziemi Mielnickiej w Mielniku. Zabawy, turnieje, pokazy zostały przygotowane na terenie szkoły, hali sportowej, stadionie, w amfiteatrze Topolina. Dzieci miały możliwość skorzystania z dmuchanego placu zabaw, mega sumo, mega rur, potrójnych spodni. Na uczniów czekały stare gry podwórkowe, gry planszowe. Grupy przedszkolne oraz kl. I – VIII wzięły udział w akcjach „Polska biega”, „Poszukiwanie skarbów w ciemno”. Plenerowe święto urozmaiciły pokazy sprzętu i konkursy straży granicznej, policji, straży pożarnej oraz nadleśnictwa. Wisienką na torcie było wspólne ognisko oraz popcorn, lody i słodkie batoniki dla każdego.

Cel został osiągnięty: dzieci spędzały czas razem, a nie przed komputerami. Wszystkie atrakcje wywołały uśmiech na twarzach zarówno tych najmłodszych jak i najstarszych uczniów Zespołu Szkół im. Unii Mielnickiej w Mielniku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, GOKSiR w Mielniku, ODZM w Mielniku za pomoc w organizacji tego wspaniałego dnia. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu tak licznej grupy osób zamierzony plan obchodów Dnia Dziecka został w pełni zrealizowany.

Za przekazane środki pieniężne oraz rzeczowe dziękujemy Radzie Rodziców, sklepom: Arhelan, Złotek, hurtowniom: RONDO, REN, piekarni PSS Społem, Gospodarstwu Sadowniczemu Alina Paluch i córka, Kancelarii ubezpieczeniowo-finansowej p. A. Tomaszewskiej, Bankowi Spółdzielczemu w Hajnówce – oddział Mielnik, Ośrodkowi Szkoleń BHP p.G.Szumarskiemu, firmom: Active Adventure p.E.Wierzbie, PHU Buzzy p.P.Usowicz-Baranowskiej, Fitness Klub Activ p.D.Sapieżko.