babcia i dziadek

Dla Babć i Dziadków kl. I

Zajęcia na temat “Moi wspaniali dziadkowie”, dzieci rozpoczęły od rozwiązania zagadek:

1.Dla wnucząt ona zawsze dobre serce ma,
czułym okiem na was patrzy,
całe mnóstwo bajek zna.

2.Nie każdy jest siwy,
nie każdy wąsaty,
lecz każdy jest tatą mamy albo taty.

Po rozwiązaniu zagadek, przeczytały z podziałem na role inscenizację „Dla Babć i Dziadków”. Następnie odpowiadały na pytania:
-Co to znaczy kochać babcię i dziadka?
-Za co kochamy babcię i dziadka?

W związku z tym, że w tym roku nie można zaprosić ukochanych babć i dziadków do szkoły, pierwszaczki już od poniedziałku uczyły się piosenki „Babcia tańczy rock and rolla”, żeby ją zaśpiewać babciom i dziadkom w domu lub telefonicznie. Natomiast w czasie zajęć plastyczno-technicznych dzieci samodzielnie wykonały piękne laurki w celu obdarowania nimi swoich najbliższych. W ten sposób chciały również złożyć serdeczne podziękowanie za dotychczasowy trud włożony w wychowanie wnucząt, a także pieszczoty, odwiedziny, rozmowy, pomoc w trudnych chwilach, smakołyki i miłość.

Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie!
Życzymy Wam 100 lat w zdrowiu, szczęściu i radości oraz spełnienia marzeń.
Uczniowie kl. I z wychowawczynią.