andrzejki

Andrzejki on-line

Kl.I

W dniu 30. 11. 2020 r. w Zespole Szkół im. Unii Mielnickiej w Mielniku w kl. I odbyły się pierwsze wirtualne Andrzejki. Uczniowie wykonali stroje w, których przystąpili do zabawy. Wspólnie z wychowawczynią i rodzicami przygotowali również wróżby andrzejkowe. Były to: wróżby z filiżanką,  workiem niespodzianek, kwiatową wróżbą oraz andrzejkowe serca. W tej wróżbie chłopcy i dziewczynki mogli poznać imiona swoich przyszłych wybranków. Na zakończenie uczniowie zajadali się pysznymi ciasteczkami z wróżbą, które mieli za zadanie przygotować wspólnie z rodzicami. Mimo, iż zabawa była na odległość to wszyscy bawili się świetnie. 

Kl.II

Andrzejki okiem dzieci:

„Dnia 27.11.2020r. w klasie II odbyły się Andrzejki online. Część wróżb przygotowaliśmy sami, część pani. Każdy chciał wiedzieć co go czeka w przyszłości, kim zostanie? Wróżby były przeplatane zabawami i konkursami. Przy niektórych musieliśmy się trochę nabiegać po domu i szybko przynieść potrzebną rzecz np. coś białego i okrągłego. Były to inne Andrzejki niż w ubiegłym roku, ale i czasy są szczególne. Niemniej jednak zabawa się udała. Bo nie tylko można zdalnie uczyć się, ale i fajnie się bawić.”

Kl.III

W klasie III odbyły się Andrzejki online. Dzieci wykonały karteczki z numerkami. Losowały jedną, a wychowawczyni odczytywała przepowiednię. Były też własnoręcznie zrobione andrzejkowe, magiczne klucze, przez które lał się wosk online 😉 Online również też kręcono kołem, które przepowiadało przyszłość. Piotrek wywróżył sobie, że zostanie dyrektorem naszej szkoły! Panu Damianowi rośnie następca… Pod poduszkę trafiły karteczki z imionami i następnego dnia- rano, dzieci wylosowały wybranka(-ę) serca.