flaga

11 listopada 2020

W dniu 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku nie mogliśmy świętować  wspólnie w szkole, nie odbył się z tej okazji uroczysty apel. Także w kraju zostały odwołane marsze niepodległościowe, defilady, wystąpienia z udziałem najwyższych władz państwowych, składanie wieńców przy ponikach zasłużonych. Mimo to postanowiliśmy godnie uczcić ten dzień, wyrażając swój patriotyzm i pamięć o bohaterach, którzy walczyli i oddawali życie w imię wolności i suwerenności Polski.

W dniu poprzedzającym święto niepodległości uczniowie oraz nauczyciele ZS w Mielniku wzięli udział w akcji “Szkoła do hymnu”. 10 listopada o symbolicznej godz. 11:11 wychowawcy grup przedszkolnych oraz kl. I-VIII odśpiewali wspólnie z uczniami “Mazurka Dąbrowskiego” za pomocą połączenia on-line. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji znajdującej się poniżej.

Ponadto, Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało ulotkę “Szanuj, kochaj, chroń”, która opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Broszura, dostępna w poniższym linku, wskazuje również, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”.