Szkoła Sukcesu

efs         szkola sukcesu         kapital ludzki 87
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Projekt „Szkoła Sukcesu” realizowany od 1.10.2009 r do 30.09.2010 r stanowił kontynuację projektu „Nasza Szkoła”, realizowanego przez Zespół Szkół w roku szkolnym 2007/2008 we współpracy z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich.

Projekt „Szkoła Sukcesu” w wielu punktach stanowi kontynuację poprzednich zadań.

Zadania skierowane do uczniów realizowane w projekcie "Szkoła Sukcesu"

Zajęcia wyrównawcze

• j. polski
  • matematyka
  • historia
  • przyroda
  • j. angielski

• j. polski
  • matematyka
  • historia
  • biologia
  • j. angielski
  • fizyka
  • chemia

Zajęcia wyrównawcze prowadzone na podstawie opracowanych przez nauczycieli programów autorskich, dostosowanych do potrzeb uczniów.

Na uwagę zasługują ciekawe formy i metody pracy oraz duża ilość stosowanych pomocy dydaktycznych, zakupionych ze środków EFS w ramach Projektu.

„Baśnie bawią, uczą i wychowują” - biblioteczne zajęcia pozalekcyjne dla uczniów kl. I- IV

Głównym celem było rozwijanie i kształtowanie zainteresowań czytelniczych oraz budowanie u dzieci skojarzenia czytania z przyjemnością.

„Teatr mój widzę ogromny” - celem tego zadania było rozbudzanie zainteresowań artystycznych

• Zajęcia teatralne
  • Zajęcia plastyczne
  • Zajęcia taneczne
  • Zajęcia wokalne

Zajęcia sportowe z halowej piłki nożnej

Celem zadania był rozwój zainteresowań sportowych, jak również doskonalenie umiejętności gry w halową piłkę nożną.

Koło Turystyczno- Krajoznawcze „Wędrujemy razem„

Celem zadania, obok rozbudzania zainteresowań turystyką, było pokazanie sposobu na aktywne i bezpieczne spędzanie wolnego czasu.

"I Ty będziesz Einsteinem"

Zajęcia przeznaczone dla uczniów zdolnych, podczas których pracowali oni metodą projektów. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz budzenie postaw ekologicznych. Pokazanie, że nauka biologii, chemii i fizyki może być zajęciem ciekawym i twórczym.

„Śladami epok – od renesansu do socrealizmu”

Pięciodniowy obóz naukowo-badawczy dla uczniów gimnazjum (Lublin-Nałęczów-Kazimierz Dolny-Puławy-Kozłówka-Czarnolas) - zwiedzanie zabytków charakterystycznych dla poszczególnych epok i miejsc ciekawych pod względem przyrodniczym.

Celem było budzenie motywacji do nauki poprzez zastosowanie niecodziennych form i metod nauczania.

Wyjazdy edukacyjne do ośrodków miejskich

Celem było rozwijanie zainteresowań młodzieży sztuką teatralną, malarstwem oraz nabycie umiejętności poruszania się po dużym mieście. Uczniowie mieli również okazję praktycznego wykorzystania umiejętności nabytych w czasie zajęć z savoir-vivre'u odwiedzając kawiarnię, restaurację, bar itp.

Szkoła Sukcesu