wsei         men         efs 89

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
i Budżetu Państwa, realizowany na zlecenie Ministra Edukacji Narodowej

Projekt „Nasza Szkoła” - projekt wyrównywania szans edukacyjnych

czas trwania: od lipca 2007 r. do lutego 2008r.

Projekt „Nasza szkoła” realizowany był w 10 szkołach woj. podlaskiego, 10 podkarpackiego, 10 świętokrzyskiego i 30 lubelskiego. Głównym celem tego projektu było wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci ze środowisk wiejskich. Wszystkie szkoły musiały opracować swoje programy rozwoju, na jego realizację każda ze szkół otrzymała 100 000 zł. W naszym Zespole Szkół z jednej strony skupiliśmy się na organizacji różnego rodzaju zajęć wyrównawczych, zajęć z zakresu komunikacji oraz innych, motywujących głównie słabszych uczniów do nauki, z drugiej zaś postanowiliśmy wspierać  uczniów najzdolniejszych, również dla nich przewidując zajęcia, mające na celu „wydobycie” z nich maksimum możliwości i umiejętności.

W ramach projektu realizowano następujące cele:

Kształtowanie pozytywnego stosunku do podejmowania aktywności intelektualnej poprzez:
1. Festiwal piosenki języków obcych

2. „Każdy wieli był niewielki” – program potencjału uczniów realizowany od września do stycznia, każdy z miesięcy poświęcony był poznawaniu „wielkich” tego świata.

3. „Poznajemy świat i ludzi” – pięciodniowy obóz edukacyjny w Krakowie i Ojcowie

4. Zajęcia wyrównawcze z przedmiotów:

- matematyka
- fizyka
- chemia
- biologia
- przyroda
- geografia
- jęz. polski
- historia

5. „Spotkania z kulturą” – wyjazdy edukacyjno – kulturalne

Rozbudzanie zainteresowań naukami z bloku matematyczno – przyrodniczego poprzez: